Faliújság

Letöltések:

2018. jún. 14.
Sikeresen zárult a Tamási Nap
A diákönkormányzat által szervezett Tamási napon a gimnázium egy palacsintasütő versennyel, a felső tagozat egy akadálypályával kezdte a napot, majd együtt végigszurkolták a tanár-diák kosár- és focimeccset.

Diákönkormányzatunkról

A DÖK Vezetősége
Elnök: Hutter Róbert
Elnökhelyettes:
Segítő pedagógus: Szebeniné Orsányi Beatrix

Mi az a diákönkormányzat?
A diákönkormányzat (DÖK) tanulók által létrehozott és működtetett szervezet, amelynek célja és feladata, hogy biztosítsa és érvényesítse a törvényi rendelkezések által biztosított diákjogokat és az intézmény segítése a sportélet, kulturális programok, rendezvények szervezésében, az iskolaújság, iskolarádió működtetésében, valamint más intézmények diákjaival való kapcsolattartás.

Hogyan működik a DÖK?
A diákönkormányzat két lényeges felépítési egységből áll. A választmányból és az intézőbizottságból. A választmány az osztályképviselőkből (a felsőtagozat / gimnázium minden osztályának 2-2 képviselőjéből) áll. Minden tanév elején a választmány elnököt választ (a DÖK elnökét). A DÖK elnök feladata a DÖK munkájának irányítása (ülések összehívása, irányítása, stb...). A választmány tagjai funkció szerint (pl. iskola rádió üzemeltetése, plakátkészítés, stb...) csoportokba rendeződnek és csoportonként vezetőt választanak. A csoportvezetőkből, valamint a DÖK elnökéből alakul az intézőbizottság, amelynek feladata a választmány által elfogadott határozatok végrehajtása, a DÖK ügyeinek vitele. A választmány rendszeresen ülésezik, ahol megvitatja a felvetett problémákat, javaslatokat.

Elérhetőségek:

Tamási Diákönkormányzata 2018