Hutter Ottó, iskolánk 12.a osztályos tanulója a legjobb nyolc közé jutott a Jugend debattiert international - Vitázik a világ ifjúsága német nyelvű verseny nemzetközi döntőjében.

Gratulálunk a szép eredményhez!

A Jdi (Jugend debattiert international - Vitázik a világ ifjúsága) Közép- és Kelet-Európa egyetlen német nyelvű vitavetélkedője középiskolások részére, amelynek nemzetközi dötőjére 12 ország 24 legjobb vitázóit hívják össze.  Az országos döntők első és második helyezettjei politikai és szociális kérdéseket taglalnak, és közben megismerik egymást is – a viták során és a hétköznapokban.

Magyarországot a nemzetközi döntő hetében Balázs Fanni (Berzsenyi Dániel Gimnázium, Sopron) és Hutter Ottó (Tamási Áron Gimnázium, Budapest) képviselték Pozsonyban.

A magyar fiatalok idén az elődöntőig jutottak, ahol 2500 résztvevő közül a legjobb nyolc diák vitázott arról, hogy kötelező legyen-e középiskolás tanulók részére a diktatúrák áldozatainak állított emlékhelyek látogatása.