Nyílt nap az alsó tagozaton

Amennyiben a járványhelyzet engedi, március 18-án tartunk nyílt napot a leendő első osztályos gyermekek szülei részére. Ezen a napon megismerkedhetnek a leendő tanítókkal és az ezt követő igazgató tájékoztatón feltehetik kérdéseiket.

A részletes programot ugyanitt tesszük közzé egy héttel korábban.

A gyermekek számára játékos foglalkozást szervezünk ugyanezen a napon, délután 14.30-tól 16.00 óráig.

Ha a járványhelyzet nem teszi lehetővé nyílt nap szervezését, igyekszünk más módot találni arra, hogy bemutassuk intézményünket.

A tanköteles tanulók beiratkozása várhatóan 2021 áprilisában lesz, a pontos időpontot az EMMI később állapítja meg.

Iskolánk felvételi körzete: Tamasi_korzethatarok_2020_21.pdf

Egyházak tájékoztatói az iskolai hit- és erkölcstan oktatásról

A tanköteles korú gyermek további egy nevelési évig óvodában történő részvétele kérdésében 2020. január 1-jétől az Oktatási Hivatal hoz döntést. Jogszabály: tajekoztato-szülőknek-jogszabályok.pdf

Az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozáskor be kell mutatni:

- a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót igazoló hatósági igazolványt

- a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére       kiállított  lakcímet igazoló hatósági igazolványt

- Oktatási azonosítót tartalmazó igazolást (óvoda állítja ki)

- nyilatkozatot a  szülői felügyeleti jog gyakorlásáról

- nyilatkozatot életvitelszerű lakcímről

- kitöltött adatlapot

- gyermek TAJ kártyáját

tájékoztató a szülőknek.pdf     Etika/hit-és erkölcstan tájékoztató

Tamási-egyházak-2019-20.pdf

- kitöltött nyilatkozatot a hit-és erkölcstan tanulásról

- szakértői véleményt, amennyiben van (Pedagógiai Szakszolgálattól)

- Diákigazolvány megrendeléséhez NEK Adatlapot (Okmányirodában készítik, ehhez fénykép készül ott a gyermekről, vinni kell a gyermek személyi igazolványát, lakcímkártyáját

Többéves hagyomány már iskolánkban, hogy a hozzánk beiratkozó hatévesek számára iskolakóstolgatót szervezünk, melynek célja, hogy a kicsik megismerkedjenek leendő tanítóikkal, egymással, az iskola épületével és légkörével, így szorongások nélkül várhatják a szeptembert.

Az iskolakóstolgató időpontja: 2021. június 21-22. 8.00-16.00

(A kóstolgató díja: ...... Ft, mely magában foglalja a reggelit-ebédet-uzsonnát is. Amit hozni kell: tornazsák, ceruza, kulacsban víz.)